Makaleler » Blog » Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı denilince eskiden akla ilk gelenler kadınlar oldurdu. Ancak günümüzde erkekler de saç bakımına ve dış görünümlerine oldukça özen göstermeye başladıkları için evde saç bakımı herkes için gerekli bir işlem haline geldi. Erkekler saç uzatmış olsalar da olmasalar da şık ve karizmatik bir görünüm kazanabilmek için evde saç bakımlarına önem vermeye devam ediyor. Bakımlı erkeklerin evde saç bakımı işlemlerinde kullandıkları pek çok kaliteli ürün bulunmaktadır.
 

Erkeklere Özel Evde Saç Bakımı Tüyoları

 

Erkeklerin evde saç bakımı yaparken dikkat etmeleri gereken bazı püf noktaları bulunmaktadır. Örneğin erkekler kadınlara göre şampuan seçiminde çok avantajlıdır. Çünkü piyasada satılan pek çok şampuan erkek saç bakımı ve temizliği için ideal özelliklere sahiptir. Genellikle saçları yağlı olan erkeklerin kısa kesim saçlara sahip oldukları için her gün yıkamaya uygun saç tipleri vardır. Bu sebeple gündelik maske kullanımı yaparak, saçlardaki yağlanma problemini rahatlıkla kontrol altına almak mümkün olmaktadır.

Erkekler saç bakımı yaparken saçlarının güçlü olmasını ve çabucak yıpranıp dökülmemesini sağlamak isterler. Çoğunlukla kötü şampuan seçimi ve içeriği zararlı olan saç şekillendiriciler kullandıklarında erkeklerde en çok problem yaratan saç sorunu kepeklenme olarak öne çıkmaktadır. Bu sorunun önüne geçilebilmesi için saçların her günün sonunda kepek önleyici ve saç nem dengesini ideal biçime veren şampuanların kullanılması tavsiye edilmektedir.
 

Evde Saç Bakımı Yöntemleri Nelerdir?

 

Evde erkeklerin uygulayabileceği saç bakım yöntemleri oldukça pratik ve bir o kadar da verimli sonuçlar ortaya koymaktadır. Sağlıklı ya da sağlıksız saçlar ayrımını iyi bir şekilde yapılabilmek için bakım konusunda saçınıza ne tür uygulamalar yaptığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Saç bakımı yöntemlerinde en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları şu şekilde sıralanmaktadır:


• Saçınızı gereğinden fazla taramayın. Sadece şekil verme ihtiyacı duyduğunuzda saçınızın yapısına uygun tarakları tercih ederek tarama yapın.
• Kaliteli tarak ve fırça kullanımına özen gösterin. Plastik ya da keskin metal uçlara sahip olan ekipmanlar saçlarınızdaki kırıkların artmasına sebep olur.
• Birinci sınıf kalitede formüle sahip, onaylı ve sertifikalı saç bakım ürünlerini kullanın.
• Kimyasal maddeleri saçınıza uygulamamaya çalışın.
• Günlük olarak tüketebileceğiniz çok pahalı olmayan vitamin alın.Cosmocode Professional Şampuan


Bunun dışında erkekler için evde saç bakımı yapabilmek adına kullanılan pek çok yöntem bulunmaktadır. Örneğin kurumuş veya yıpranmış saçları en iyi şekilde canlandırma yöntemi zeytinyağı tedavisi olmaktadır. Saçlarınıza parlaklık vermek veya beslemek için evinizde bulunan zeytinyağı ile saçınıza uygulama yapabilirsiniz. Saç derisine yedirilerek ve masaj yapılarak tamamlanan bu uygulama etkisini ilk etaptan göstermeye başlamaktadır.

 

Doğal Uygulamalarla Evde Saç Bakımı


Evde erkeklerin uygulayabileceği pek çok saç bakım tekniği bulunmaktadır. Saçlarınızın daha gür, parlak ve canlı görünmesini sağlamak istiyorsanız saçınıza ve saç tipinize en uygun materyalleri kullanmanızda fayda bulunmaktadır. Örneğin saçların yıpranmaması için şampuan seçimine bile özen göstermek gerekmektedir. Ayrıca saçınızı şampuanla yıkarken, şampuanı direkt saça değil avuca döktükten sonra masaj yaparak saça uygulamak çok daha doğru ve faydalı bir hareket olacaktır. İster uzun saçlı isterseniz de kısa saçlı olun şampuanınızın saç derisinde tortulanıp kepek yapmasını engellemek için bol su ile durulamasını da iyi yapmanız gerekmektedir.

Erkeklerin evde saç bakımı yaparken tercih edebilecekleri ürün ve yöntemler oldukça çeşitlidir. Her bir yöntemde uygulama şekli ve ekipmanlar değişmesine rağmen kullanılan tüm ürünler doğal malzemelerden oluştuğu için saç sağlığına ve görünümüne fayda sağlamaktadır. Yarım çay bardağı kadar hint yağı ile saçınıza kaliteli bir maske uygulayabilirsiniz. Saçta bekleteceğiniz bu yağlar 30 dakika kadar bir zaman zarfında etkisini verimli bir şekilde göstermektedir. Özellikle fazla ince olan ve çabuk kırılan kuru saçları güçlendirmek için bu tür uygulamalar tercih edilebilmektedir. Bunların dışında protein tedavisinde kullaılan yumurta ve kakao yağı tedavisi gibi uygulamalarla da doğal yöntemleri tercih ederek saçınızın sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

 

Kadir Alkan Keratin ve Argan Yağlı Saç Serumu Evde Saç Bakımında Kullanılan Profesyonel Ürünler


Eğer saç bakımı yaptığınız halde, saçlarınıza marketten satın aldığınız kalitesiz jöleler veya briyantin uygularsanız, saçınıza kimyasal bir müdahalede bulunmuş olursunuz. Bu kimyasallar erkeklerde özellikle erkek tipi saç dökülmesi adı verilen saç kaybı sorunlarını tetiklediği bilinen ve uzmanlar tarafından kesinlikle kullanılmaması tavsiye edilen ürünlerden oluşmaktadır. Saç şekillendiricinizi içeriği test edilip onaylanmış ve kaliteli markalardan satın almanızda fayda vardır. Nitekim en kaliteli ve sağlıklı saç bakım uygulamaları, öncelikle saçı olumsuz koşullara maruz bırakmamak ile başlamaktadır. En çok tercih edilen erkek saç bakım uygulamalarında kullanılan profesyonel saç bakım ürünleri şunlardır:

• Saç dökülmesi karşıtı bakım şampuanları
• Saçı besleyen ve canlandıran bakım kremleri
• Dökülme ve yıpranma karşıtı yoğun bakım tonikleri
• Saç derisini besleyen bakım ürünleri
• Vitamin destekli saç onarıcı serumlar
• Kepek önleyici şampuanlar
• Doğal içeriğe sahip saç şekillendirici ürünler

Kaliteli ve sertifikalı markaların üretip piyasaya sürmüş olduğu ürünleri kullanarak siz de istediğiniz gibi saç bakım uygulamalarınızı tamamlayabilirsiniz. Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan bu ürünler, özellikle kişisel bakımına ve dış görünümüne özen gösteren erkeklerin bir numaralı tercihi haline gelmiştir. Profesyonel saç bakım ürünleri saç bakım uzmanları ve deneyimli kuaförler tarafından da kullanılmaktadır.

Sertifikalı Saç Bakım Ürünlerinin Faydaları
 

Onaylı ve sertifikalı şekilde piyasaya sürüklen saç bakım ürünlerinin hem saçın görünümünde hem de güçlü bir yapı kazanmasında çok önemli olduğu bilinmektedir. Özel formülü sayesinde kökten uca saçı besleyen içeriğe sahip olan bu saç bakım ürünleri, saçınızın daha gür ve sağlıklı olmasına yardımcı olmaktadır. En çok kullanılan saç bakım ürünleri, kullanım talimatlarına uygun olacak şekilde düzenli biçimde kullanıldığında etkisini en kısa sürede gözle görülür bir şekilde ortaya çıkarmaktadır.

Sağlıklı ve Parlak Saçlara Ulaşmanın Yolları
 

Saçınıza iyi baktığınız halde yeterince bakımlı ve sağlıklı görünmemesinden şikayet ediyorsanız bu durumda kaliteli içeriğe sahip saç bakım ürünlerini kullanmanız faydalı sonuçlar ortaya koyacaktır. Birinci sınıf kalitedeki maddelerden özel olarak imal edilen ve özel formülü test edilip onaylanan saç bakım ürünleri sayesinde en kısa sürede saçlarınızı daha parlak ve canlı görünüme kavuşturabilirsiniz. En kaliteli saç bakım ürünlerini kullanarak evde pratik bir şekilde bakımınızı kendi başınıza yapabilirsiniz. Böylelikle sertifikalı saç bakım ürünlerini kullanarak her zaman parlak, güçlü, hacimli ve yıpranmamış saçlara sahip olmanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesabımızı Takip Etmeyi Unutmayın

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Alışveriş Sepetim

whatsapp sipariş