Makaleler » Blog » 2021 Kadın Saç Modelleri ve Renkleri

2021 Kadın Saç Modelleri ve Renkleri

2021 yılında kadın saç modelleri ve renk seçimleri de merak konusu oluyor. Yılın çoğunluğunda güzellik merkezlerinden ve kuaförlerden uzak kalan kadınlar, 2021 yılında pandemi sonrası dikkat çekecek saç modellerini araştırıyor. Kapanma döneminden sonra yavaş yavaş eskiye geri dönüş yaşanırken 2021 kadın saç modelleri de değişiklik gösteriyor. Fazla uğraş gerektirmeyen saç kesimleri ile doğallığı vurgularken, uyandığınız anda hazır görünen saç modelleri de tercih edilmeye başlanıyor. Bu yazımızda yeni yılda en çok dikkat çeken ve kadınlarda saç tasarım trendlerine yön veren saç kesim modelleri ve renklerini bulabilirsiniz.

 

Mullet Kadın Saç Modelleri

Mullet Kadın Saç Modeli

Mullet tarzı kadın saç modelleri, özellikle genç yaştaki kadınların bir numaralı tercihi olacak. Dünyaca ünlü isimlerin tercih ettiği bu saç tasarımı her saç tipine uygun kadına giderken, farklı renklerle de görsel açıdan çekici kılınabilir. Miley Crus ve Dua Lipa dışında Rihanna’nın da uzun yıllar boyunca vazgeçmediği bir saç tarzı olan mullet, 2021 yılına damgasını vurmaya hazırlanıyor. Punk ve grunge ilhamlı saçlar, yeni yılda da kadınların en gözde saç stilleri arasında öne çıkıyor. Ön tarafta pixie kesim tarzını anımsatsa da arkaya doğru uzun bir görünüm sunan mullet saçlar, özellikle havalı bir tarz elde etmek isteyenlerin tercihi oluyor. Genellikle genç ve kendini genç hisseden tüm kadınlar için ideal bir saç modelidir.

 

Klasik Bob Kesim Kadın Saç ModeliKlasik Bob Kesim Kadın Saç Modelleri

 

Klasik bob kesim kadın saç tasarımları da 2021 yılına damgasını vurmaya geliyor. Yılbaşından itibaren pek çok dünyaca ünlü isimde görmeye başladığımız bu tarz, birkaç sezon öncesinde de trend olmuştu. Parlak ve dümdüz bob kesimler kadınlarda 2021 yılına da damgasını vurmaya hazırlanıyor. Neredeyse tüm saç tipleri ile uyum sağlayan bu model her yaştan kadının tercihi olabilir. Çene boyuna uzanan kesimler, kadınlarda hem modern hem de retro bir görünüm kazandırdığı için oldukça havalı bir tarz olarak öne çıkıyor. 2021 kadın saç renkleri için her renkte tercih edilebilen klasik bob stilinde modern ve retroyu aynı anda yansıtmak isteyenlerin tercihi oluyor.

 

Perde Kahküllü Kadın Saç ModelleriPerde Kahküllü Kadın

 

Perde kaküllü kadın saç stili, tıpkı mullet tarzında olduğu gibi geçen yıldan 2021 yılına devam eden bir model. Perde kaküller özellikle 70’li yıllardan ilham alarak zaman zaman moda olmayı başardı. Geleneksel kakül modeline göre bakımı çok daha kolay olan bu tarz, özellikle her yüz tipindeki kadınların tercih edebileceği havalı bir stil yaratıyor. Yüzünüzü çevreleyen ve bunun yanı sıra alnınızın ortasını açıkta bırakan perde kaküllü model ile her zaman çekici bir görünüm kazanabilirsiniz. Zahmetsiz olması da cabası olan bu tarz sayesinde 2021 yılında dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

 

Rapunzel Kadın Saç Modelleri

Rapunzel Kadın Saç Modeli

Rapunzel kadın saç modası, uzun yıllar sonra yine kendini ortaya çıkarmaya başladı. Bob kesimin devamı olarak 2021 yılında sık sık göreceğimiz bu stil, özellikle düz ve dalgalı saçlara sahip kadınların tercihi oluyor. Upuzun saç kesimleri her ne kadar pratik bir şekilde ulaşılamayacak bir şey olsa da ünlülerden ilham alarak bu tarzı yansıtabilirsiniz. Bakımı konusunda da özenli davranmanız gereken rapunzel stilinde dilediğiniz zaman kısa saçlarınıza geri dönüş yapma imkanınız da var. Özellikle 2021 yılının sonbahar dönemine damgasını vurması beklenen bu saç tarzı ile farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

 

 

 

Klasik Hollywood Kadın Saç Modelleri

 

Klasik Hollywood Kadın Saç Modelleri

Klasik Hollywood tarzı kadın saç modelleri, geçtiğimiz yılın sonbahar moda defilesine damgasını vurmuştu. Geçen yıldan bu yana değişmeden kalabilen kadın saç modelleri arasında bu stili de yer açıldı. Klasik Hollywood ilhamlı dalgalı saçlar ile giyim tarzınızı da kombin yaparak çok çekici bir görünüm kazanabilirsiniz. Yüzünüzü iki yanlı çevreleyen bu retro görünüm, aynı zamanda gece şıklığı kazanacağınız özel bir tarz da yaratacaktır. Gece davetlerinde tüm dikkatleri üzerinize çekmek için elbiselerinizle birlikte bu saç tarzını sık sık tercih edebilirsiniz. Klasik Hollywood tarzını 2021 yılında yeniden moda yapan isimlerin başında da vintage dalgalı stile sahip saçları ile Jennifer Lopez geliyor.

 

Pamuk Şeker Pembesi Kadın Saç Modelleri

Pamuk Şeker Pembe Kadın Saç Modeli

Pamuk şeker pembesi renkli kadın saç stili, 2021 yılının en dikkat çekici saç modellerinden biri olacak. Özellikle yaz döneminde çoğu ünlüde görmeye alışkın olduğumuz şeker pembesi saçlar, bu yılın öne çıkan renklerinden biri olarak dikkat çekiyor. Toz pembelerinden farklı olan pamuk şeker pembesi çok daha cesur ve iddialı olduğu için her kadına hitap etmeyebilir. 2021 yılında rahatlama ve daha yeni yıl değişimi yapmak isteyen kadınlar, pamuk şeker pembesini deneyerek uzun ya da kısa saçlarında çekici bir görünüm kazanabilirler.

 

Dalgalı ve Kabarık Kadın Saç Modelleri

Dalgalı ve Kabarık Kadın Saç Modelleri

Dalgalı ve kabarık stilde kadın saç modelleri, yeni yılın en çok tercih edilen tasarımı olmaya aday görünüyor. Yataktan yeni uyandığınız saç tarzınızı stilinize uyarlamak istediğinizde bu modeli tercih edebilirsiniz. Geçen yıldan bu yana doğal saç tarzını benimseyen kadınların sayısı da bir hayli arttı. Bu yüzden hiç dokunulmamış hatta dağınık görünen saç modelleri de pek çok kadının tercihi haline geldi. 2021 yılının öne çıkan saç trendleri arasında saçları daha hacimli ve karakterli gösteren dalgalı tasarımları benimseyebilirsiniz. Pek çok ünlünün de dikkat çekici pozlarında kullandığı bu saç modeli doğal görünümle birlikte çekicilik kazanmak isteyen kadınlara hitap ediyor.

 

 

 

 

Yeni Sezon Pixie Kadın Saç Modelleri

Yeni Sezon Pixie Kadın Saç Modelleri

Yeni yılda pixie kadın saç stili, her sezon değişim göstererek trendlerdeki yerini alıyor. Tıpkı kıyafetlerde olduğu gibi pixie saçlar da bazı değişimler göstererek yeni yıl modasına uyarlanıyor. Geçen yıl süper kısa ve karışık pixie kesim tarzları öne çıkarken 2021 yılında ise uzun ve katlı pixie kesimler tercih edilecek. Uzun kaküller ve biraz daha enseyi dolduran pixie saç stili sayesinde siz de çekici bir görünüm kazanabilirsiniz. Enerjik ve genç görünüm isteyen her yaştan kadın, yeni sezon pixie stili ile kendine ayrı bir hava katabilir.

 

Yüksek At Kuyruğu Kadın Saç Modelleri

Yüksek At Kuyruğu Kadın Saç Modelleri

Yüksek at kuyruğu saç tasarımı, klasik at kuyruğu modeline göre bazı farklılıklar içeriyor. Özellikle gevşek at kuyruğu modelinin artık eskimesi ve sıkıcı hal almasından sonra bu tasarımlar öne çıkmaya başladı. Boyunuzu normalden daha uzun gösteren yüksek at kuyruğu saç stili aynı zamanda yüzünüzde doğal bir estetik etkisi yaratacak. Süper yüksek at kuyruğu sımsıkı bir yapısı ile güçlü saçlar istediği için bu tarzı benimseyen kadınların saç bakım uygulamalarını da eksik etmemeleri gerekiyor. Uzun saçlar için 2021 yılında en ideal saç modasından biri olan bu stili kolaylıkla deneyebilir ve giyim tarzınız ile uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

 

 

 

Bitter Çikolata Tonlarında Kadın Saç Modelleri

Bitter Çikolata Tonları Saç Modeli

Bitter çikolata rengi kadın saç stili, 2021 yılında renk bakımından kadınların bir numaralı tercihi olacak. Bleach trendinin geride kalmasından sonra koyu tonlar 2021 yılına damgasını vuracak. Bitter çikolata tonları olarak tanımlanan siyah ve koyu kahverengi arasındaki bu saç rengi, hem uzun hem de kısa saçlı kadınlar tarafından tercih edilebiliyor. 2021 kadın saç modelleri arasında bu renkleri görmeye hazır olun.

Sosyal Medya Hesabımızı Takip Etmeyi Unutmayın

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Alışveriş Sepetim

whatsapp sipariş